Home Sektörel Dedim olabilir! Buketleri ile 12 genç kadının eğitim hayali desteklendi

Dedim olabilir! Buketleri ile 12 genç kadının eğitim hayali desteklendi

by karkafalar

İnsanların sevdikleri kişinin hayallerini desteklemesine önem verdiği içgörüsünden hareketle kampanyaya özel olarak hazırlanan Dedim Olabilir! buketleri sayesinde Elidor’un 2021’de başlattığı ve genç kadınların hayallerine giden yolda onlara yol arkadaşlığı eden Kendi Yolumuzda projesiyle eğitim bursu alan genç kadın sayısı 258’e ulaştı. 

Kendi Yolumuzda projesiyle genç kadınlara hayallerine ulaşmaları için yol arkadaşlığı eden Elidor ve Türkiye’nin lider e-ticaret platformlarından ÇiçekSepeti’ni bir araya getiren Sevgililer Günü kampanyası sona erdi. En çok hediye gönderilen okazyonların başında gelen Sevgililer Günü’nde insanları sevdiklerinin hayallerine destek olmaya çağıran kampanya kapsamında satışa sunulan Dedim Olabilir! buketleri, Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın (TOG) Gençlik Bursları Fonu’na bağışa dönüştü. Yapılan bağışlar sonucunda üniversite hayatları boyunca sürecek burs kaynağı sağlanarak 12 genç kadının eğitim hayalleri desteklenecek ve Kendi Yolumuzda kapsamında bu desteği alan toplam genç kadın sayısı 258’e yükselmiş olacak.

Elidor ve ÇiçekSepeti iş birliğiyle hayata geçirilen kampanya, her 10 kişiden 8’inin sevdikleri kişinin hayallerini desteklemesine önem verdiği içgörüsünden yola çıkıyordu ve sadece ÇiçekSepeti’nde yer alan Dedim Olabilir! buketleriyle insanların sevdiklerinin hayallerine verdiği desteği göstermesini amaçlıyordu.

Sevgililer Günü’nde umut dolu Dedim Olabilir! mesajı!

Gerçekleşmesi arzulanan tüm hayaller için sevdiklerimizden gelen desteği temsil eden Dedim Olabilir! buketleri Türkiye’nin farklı noktalarında Sevgililer Günü haftası boyunca satışta kaldı. Dedim Olabilir! buketleri, gönderildiği kişilere “hayallerini destekliyorum” mesajını verirken, buketlerdeki beyaz karanfiller “umudu” ve pembe karanfiller ise “hayalleri” sembolize etti. 

Her 10 genç kadından 6’sının hayallerine ulaşmasının önünde engeller var

Saç bakım ürünleriyle sayısız kadının hayatına dokunan Elidor, geçtiğimiz yıl marka amacı projesi olan Kendi Yolumuzda’ya start verdi. Elidor’un projeye içgörü sağlayan araştırmasına göre Türkiye’de her 10 genç kadından 6’sı “hayallerimle aramda engeller var” diyor. Bu veriden yola çıkan Elidor, Kendi Yolumuzda projesiyle genç kadınlara hayallerine giden yolda yol arkadaşı olmayı hedefliyor. Proje kapsamında Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Udemy ile iş birliği yapan Elidor, genç kadınların hayattaki olasılıkları keşfetmelerini ve hayallerini gerçekleştirmelerini destekliyor. Elidor bu kapsamda burs desteği ve eğitim içeriklerine erişimin sağlamanın yanı sıra farklı rol modellerin hikâyelerinden oluşan rehberlik içerikleriyle de genç kadınlara ilham veriyor. 

Hibya Haber Ajansı

You may also like

Leave a Comment